Друк на різографі

Друк на різографі

Друк на різографі застосовується для тиражування різноманітних бланкових і листових виробів, якщо вимога якості документа або картинки не є найважливішим фактором. Друкарня «Саміздат» надає також послуги із виготовлення та друку продукції на різографі. Використання різографа підходить для друку тиражу, починаючи від 50 шт. Оптимальне застосування даного апарату доцільне у випадках друку тих тиражів, що є не об’ємними для використання офсетного друку і завеликі для ксерокса.

Як за зовнішнім виглядом, так і за функціональними характеристиками, може скластись враження, що різограф це великий ксерокс. Насправді це не зовсім так. Різограф запозичив у ксерокса сканування оригінал-макету, яке відбувається з великою швидкістю. Під час друку на різографі відбувається копіювання 120 листків на хвилину. Управління цим апаратом, незважаючи на величезну кількість операцій, які він виконує, відбувається автоматично при натисканні однієї кнопки для того, що б задати кількість потрібних копій. Можливий друк і копіювання кольорових картинок і зображень.

Досить суттєвим є питання вибору паперу для друку на різографі. Основною характеристикою паперу повинна бути її щільність, яка вимірюється в грамах на один квадратний метр. Стандартна щільність паперу 80 г/м2, яка використовується для друку етикеток, візиток, обкладинок та багатьох інших поліграфічних виробів. При роботі на ризографі слід підбирати тонований або білий папір, ні в якому разі не допускається друк на крейдованому і глянцевому папері, оскільки гліцеринова фарба, яка досить часто застосовується для друку на різографі, може сохнути на такому папері до трьох тижнів. Радимо також уникати занадто темних тонів. Основним також є прийняття до уваги такого показника як прозорість фарби, що може викликати змішування кольорів.

Тиражування на різографі

Слід зазначити можливі обсяги тиражу друку на різографі та їх вартість, оскільки це абсолютно різні речі. Загалом, при великому тиражі, вартість кожного примірника копії менше, але при цьому вартість тиражу в цілому, відповідно більше. Зараз для більшості замовників дуже важливим є фактор оперативності друку, яку забезпечує різограф, тим самим виправдовуючи свої основні недоліки. Враховуючи сучасні поліграфічні технології та завищені вимоги клієнтів, друк на різографі не блищить високою якістю. Але при цьому, якщо ваше замовлення є дуже терміновим, а фактор якості не є основним, різограф прийде вам на допомогу і ваше замовлення може бути виконаний у вашій присутності протягом декількох хвилин. При наявності готового оригінал-макету, 100 копій можуть бути надрукованими менше ніж за 5 хвилин. Якщо ж замовник звернувся до друкарні без готового проекту оригінал-макету, його розробка може зайняти деякий час, і терміни виконання обумовлюються індивідуально з кожним клієнтом.