Петриківський розпис

Українська земля щедра та багата. Родючі землі, золоті поля та безкраї степи, все це робить нашу землю воістину унікальною, але не природою єдиної багата земля наша. Невичерпний талант, який дозволив створити сотні різних творів мистецтва, серед яких: традиційні вишиванки та рушники, мелодійні пісні та музика, літературні твори та неповторні роботи прикладного мистецтва. Особливе місце займає Петриківський розпис, який барвистою та мальовничою сторінкою увійшов в історію культури України.

Петриківський розпис

Витоки Петриківського розпису походять із села Петриківка, а перші згадки датовані 18 століттям. У цьому селі розпис використовувалася в декоративних цілях, для прикраси будинків та різноманітних предметів побуту. Це надавало як інтер'єру, так і екстер'єру особливого зовнішнього вигляду і тим самим передавало буйство фарб та форм, приклади яких бралися з життя. Для Петриківського розпису характерні об'ємні, пишні квіткові мотиви, які можуть виконуватися в найрізноманітніших кольорах. Як правило, спочатку подібну розпис наносили не тільки на стіни, а й на карнизи, печі, посуд, та інші предмети домашнього побуту. З живописних та барвистих орнаментів сходили фантастичні жар-птиці, соковиті грона калини та винограду, пишні бутони мальви і жоржини, тощо.

Буяння фарб, унікальні рослинні візерунки та орнаменти, традиційні народні мотиви - все це вивело Петриківський розпис в окремий розряд прикладного мистецтва. Протягом усього часу існування розпис поступово перетворювалася, доповнювалася новими візерунками та малюнками, виконувалася в різних кольорових гамах тощо.

Сьогодні Петриківський розпис, як і сотні років тому, не втратив своєї популярності та актуальності. Він, як і раніше, затребуваний та широко використовується в дизайнерських роботах для декорування з метою створення традиційного українського стилю, який має особливий настрій та створює неповторну атмосферу. Ми пропонуємо виготовлення та реалізацію предметів з Петриківського розпису. Серед представленого асортиментного ряду обробні кухонні дощечки різних форм. У галереї представлені різні дощечки, виконані в різних кольорових варіаціях.

Ціни

Тип дощещки Дощещка
(груша, яблуко)
Велика обробна дощечка Набір іх 2-х дощещок Набір із 3-х дощещок 
Ціна, грн. 75 90 200 300

Петриківський розпис - приклади робіт